Nabídka kurzů

Hatha jóga + jóga pro začátečníky

Hatha je systém jógy, jehož hlavní součástí jsou ásany (pozice těla), pránájáma (ovládání dechu) a meditace (zklidnění mysli).  

Cílem Hatha jógy je posílení těla a zklidnění ducha. Lekce je složená z úvodní meditace zaměřená na soustředění na sebe, tady a teď, následuje rozcvička jako příprava k nácviku jednotlivých  asán a závěrečná meditace a relaxace. Skupiny jsou malé a poskytujeme individuální přístup.

Jóga podle tibetského kalendáře

Navazuje na hatha jógu, asány se probírají více do hloubky jak z hlediska pohybového aparátu, tak duchovního, ale i s ohledem na fáze měsíce. Cílem je během měsíce nacvičit asány spojené s daným znamením zvěrokruhu a načerpat tak sílu daného znamení.  

Neo Jin jóga 

Tato metoda jógy slouží k podpoře harmonie mezi našimi fyzickými, emocionálními a duševními bytostmi. Prostřednictvím jin jógy se můžeme naučit vychutnat jak vnitřní, tak i vnější svět a uspět tak v Plném životě.

Pakliže aplikujeme kvalitu JIN do naší praxi jógy, naučíme se ji přenášet do každé pozice a uvolnit se při protahovacích pozicích, což nám umožní pracovat na otevření toku čchi (životní energie) v těle. Pozicemi také nabízíme léčení a relaxaci pojivovým tkáním, jako jsou vazy, fascie a klouby těla. Prostřednictvím praxe JIN otevíráme energetické kanály, meridiány a čakry, které aktivují snadné pohyby, ať již fyzické, emocionální nebo duchovní povahy. 

Jemná jóga - harmonizace čaker

Praxe vycházející z prvků hat-ha nás vede ke zjemnění - k (znovu) objevení vnitřních prostor, posiluje střed těla a pomáhá budovat rovnováhu na úrovni fyzické i duchovní. V hodinách se můžeme setkat s výzvou, posouváním vlastních hranic a předně pak s pocitem klidu a míru, jenž nás ladí k pocitu celistvosti a podstatě bytí.

Cvičením této formy jógy se posiluje meditace a vědomí. 

Sezení pro těhotné

Sezení s cílem vytvořit bezpečný kruh žen, kde nastávající maminky mohou sdílet své radosti, ale i obavy, kde dostanou bezmeznou podporu a kde získají inspiraci a informace o různých tématech. Maminky si zároveň zkusí plně se uvolnit a naladit se na své miminko.

Témata jsou 4 a každý měsíc se opakují: 1. úterý v měsíci - zdravé těhotenství a přirozený porod, 2. úterý v měsíci - nošení miminka v šátku, 3. úterý v měsíci - bezplenkovka a moderní látkové pleny, 4. úterý v měsíci - komunikace ve výchově.

Rehabilitační jóga

Bolest zad a pohybového aparátu může být jednou z věcí, které Vás k józe přivedou. Ásany vám totiž pomohou k posílení a k správnému držení celého těla.

Kombinace průpravného cvičení, pomalého a řízeného zaměření se na konkrétní svalové partie a jógových ásan společně s fyzioterapeutickými prvky, cvičením s pomůckami a relaxací je jógová terapie, která vám může dlouhodobě pomoci. Základem je nácvik a pochopení funkce správného dýchání a vědomého uvolnění se.  

Power jóga a hot jóga

Powerjóga je zaměřena na protažení a posílení svalů celého těla. Je pro lidi, kteří nechtějí striktně dodržovat pravidla a nařízení klasické jógy, ale chtějí cvičit.

Powerjóga si navazuje na pozice z jógy, aby jejich pomocí dokázala lidi přivést přes fyzické zatížení těla k řízenému pohybu, vědomému ovládání těla a k psychické a fyzické relaxaci. Tak dochází k formování postavy zeštíhlení, k úbytku podkožního tuku uvolněním energetických drah v těle a především k mentálnímu uvolnění.

Čchi-kung

je tradiční čínské cvičení založené na správném dechu a proudění energie v těle. Praktikovali ho mniši, vycházejí z něj bojové sporty a dnes je zcela běžnou součásti každodenního života asiatů. Cvičení je velmi klidné, pohyby pomalé a plynulé. Čchi-kung je jedním z pěti pilířů čínské medicíny, dalšími pilíři  jsou akupunktura a akupresura, masáže tuina, zdravá strava a čínské bylinky. 

S tím vším Vám pomůže náš terapeut Jaroslav Vydržel, který v prostorech studia má každý pátek svoji poradnu a navazující hodinu cvičení.